טיול בצפון לפני שחוזרים לבית הספר

רגע לפני שהחופש הגדול מסתיים ומתחילה שנת הלימודים הבאה, זה הזמן לנסוע לטיול משפחתי בצפון, לצבור חוויות ולאגור כוחות לקראת בית הספר. בצפון הארץ מגוון רחב של אטרקציות לילדים בכל גיל. הנה כמה המלצות שלנו:

פינת הזוחלים של אלי

פינת הזוחלים של אלי בקיבוץ שדה נחמיה שבגליל העליון היא גן חיות קטן המוקדש לזוחלים ולחרקים. המבקרים יכולים לפגוש נחש פיתון ענקי שיובא מהודו, איגואנה ירוקה מדרום אמריקה, טרנטולות ממרכז אמריקה ועוד. הילדים יכולים להחזיק את הנחשים ולשמוע הסברים מלומדים עליהם. מה שבטוח, הביקור יגרום לכם להפסיק לפחד מהג'וקים הביתיים.

גן גורו

תמונה: zimmer.co.il

גן גורו – פארק אוסטרלי

גן גורו הוא שמורת טבע אוסטרלית בקיבוץ ניר דוד. מגדלים שם בעלי חיים אוסטרליים – קנגורו וקואלות – ומזמינים מבקרים בכל גיל להשתתף בסיורים ליליים מודרכים, לעקוב אחרי פעולות הלילית של בעלי החיים וללון בשטח (באוהלים).

מיני גולף פרוד

בקיבוץ פרוד שבגליל העליון יש מגרש מיני גולף מקצועי המתאים לכל גיל ולכל רמת קושי, מגרש פיינטבול וגם גלידריה מומלצת.

אגמון החולה

בלב עמק החולה נמצא פארק הטבע והצפרות אגמון החולה, המציע סיורים מודרכים לחובבי טבע ובעלי חיים, ומאפשר לצפות בצמחייה העשירה ובמגוון הציפורים ובעלי החיים השוכנים באגם. אפשר לסייר באתר באמצעות אופניים ורכבים חשמליים.

קטיף אוכמניות עצמי בכרמי אל-רום

אתר הקטיף העצמי של קיבוץ אל-רום שברמת הגולן מורכב ממטעים של פירות יער ותפוחים, ומכרמי ענבים. המבקרים יכולים לקטוף אוכמניות ותפוחים היישר מהעץ, וכן לבקר בכרמים וללמוד על תהליך ייצור היין. אפשר גם לבקר באולפני אל-רום הסמוכים וללמוד על תהליכי הפקת סרטים ותכניות טלוויזיה.

להמלצות לינה בצפון הארץ ראו צימרים בצפון>>