כולנו יודעים שאוכל עושים באהבה, או לא עושים בכלל, אבל מה הם הכלים הייחודיים  שכל בשלן טוב יכול להתגאות בהם?

 

  1. סירים

אין בישול בלי סיר, אבל לא כל סיר הוא טוב לבישול מאכלים מסוימים. ברוב המטבחים הישראלים קיימים סירי סולתם. חברת סולתם מתגאה בסירים האיכותיים והמעולים שלה שנשמרים לאורך זמן ועושים את העבודה. קיימים סוגים שונים של סירים, נירוסטה עם מכסי נירוסטה, מכסי זכוכית, סירים עם מד- חום, סירים קרמיים וכדומה. סיריים קרמיים הם לא רק איכותיים, חלקם יכולים להיות מאד יפים וססגוניים, נחמד להגיש בתוכם אוכל ולמקמם על שולחן ארוחת שישי. הסירים הקרמיים מורכבים מיציקת אלומיניום המוליכים חום גבוהה. הם מצופים בחומר ידידותי לסביבה והם מתאימים לכריים גז, חשמל, תנור ואפילו למדיח כלים.

לעומת זאת ישנם סירים לבישול מהיר, האוכל מתבשל ברמה נמוכה של לחץ, עשוי אלומיניום ומונע הידבקות של האוכל.

 

  1. תבניות צליה

תבניות צליה משדרגות כל ארוחה צלויה בתנור- עופות למיניהם וסוגי בשר שונים. קיימות תבניות עם רשת בתוכן המצופה חומר שמונע הידבקות של האוכל, כך שנוח מאד לנקות אותה אחרי השימוש. לרשת יש רגליות כך שהבשר/עוף אינו שוחה בתוך השמן או הרוטב יותר מדי.

 

  1. מחבתות

קיימים שלל סוגים של מחבתות לסוגי הבישול השונים. כיום המחתות החדשות והטובות עשויות מציפוי קרמי. יש מחבתות אנקולוגיות העשויות חומרים ידידותיים לסביבה ותחתית עבה במיוחד בעלת מספר שכבות- במחבתות אלו ניתן לבשל בחום גבוה ועם כמות קטנה של שמן. מחבתות מצופות קרמיקה הן קלות לניקוי ומתחממות מהר. כדי לשמור על הציפוי מומלץ חהשתמש בכפות מעץ ולא ברזל בעת הערבוב.

 

  1. תבניות פיירקס

תבניות זכוכית – תבניות פיירקס הן תבניות שהכרחיות בכל בית ישראלי! הן מצויינות לאפיה או חימום בתנור, במיקרוגל ועמידות בפני חום וקור. תבניות הפיירקס השונות מגיעות במבחר צורות והן שימושיות כמעט לכל סוגי האוכל. התבניות הן בעלות חיי מדף ארוכים ועל כן חסכוניוץ, מתאימות להגשה ואפילו מתנקות בקלות ומתאימות לשטיפה במדיח הכלים.