4 אפליקציות אייפד מומלצות לילדים

 

יש מחקרים שטוענים כי יש לצמצם את מספר השעות שהילדים בוהים במסכים, ושצריך לפקח על התכנים שהם צורכים, ובכלל להימנע ככל שאפשר מחשיפה למסכים. אך כולנו יודעים שבימינו אי אפשר למנוע מילדים להיות מול המסכים, בייחוד כשיש כל כך הרבה מסכים שונים: סמארטפונים, מחשבים, טאבלטים ואייפדים. בנוסף לריבוי המסכים שהפכו לחלק משמעותי בחיי היום יום, יש מגוון רחב של אפליקציות ומשחקים לילדים, והוא הולך וגדל בקצב מסחרר. אז נכון, אי אפשר לנתק לגמרי את הילדים מהמסכים, אבל בכל זאת אפשר לעודד אותם לגלוש ולשחק באפליקציות שיעזרו להם להתפתח, יקנו להם אוריינטציית קריאה וכדומה. הרבה הורים מעדיפים לתת לילדיהם אייפד שבו יוכלו לשעשע את עצמם, בעיקר בגלל גודל המסך שיותר מתאים לילדים לעומת גודל מסך של סמארטפון.

ברשימה זו נרכז לכם ארבעה סוגי אפליקציות לאייפד לילדים בגילאי 5-8. האפליקציות יעזרו להם בהתפתחות הקוגניטיבית, ילמדו אותם נושאים שונים והילדים אפילו יצליחו ליהנות מהן.

1. ספרי ילדים

הרבה ספרי ילדים קלאסיים שגדלנו עליהם ממשיכים להימכר בחנויות ספרים וחלקם אף השתדרג והפך לספרים דיגיטליים באייפד. לצד הסיפור הקלאסי המוכר והטוב ישנן תוספות שונות: אנימציות לצד איורים, אפשרות הקלטה של הסיפור, משחקים אינטראקטיביים משולבים בעלילה, ליווי מוזיקלי לצד הקריינות, משחקים ייחודיים של דמויות מהסיפור ועוד.
כך שלצד הנאה מסיפורי קלאסיקה ניתן ליהנות מחוויות משלימות נוספות.
כמה דוגמאות לספרי ילדים שאפשר למצוא באייפד הן אבא עושה בושות, הצב של אורן, סיר הסירים, האריה שאהב תות, ציפור הנפש, הילד הרע, איתמר מטייל על הקירות, הילד הזה הוא אני ועוד הרבה אחרים וטובים.

 

2. האפליקציה של ערוץ הופ

ערוץ הטלוויזיה לילדים הופ הוציא את אפליקציית הופ, אפליקציה חינמית שאינה נופלת ברמתה מן הערוץ. באפליקציה ישנם 6 משחקים חינמיים לימודיים וחווייתיים, והם מלמדים חשבון, קריאה וכתיבה של אותיות ועוד. בנוסף, ישנם משחקים בתשלום.

 

3. חוברות צביעה

לצד צביעה רגילה שהיא ללא ספק פריט חובה לכל ילד, ישנן אפליקציות מיוחדות המתפקדות ממש כמו חוברות צביעה, ויש בהן אפשרויות אינסופיות של בחירת צבעים, בחירת כלי צביעה, גודל ורוחב המברשת וכדומה.

 

4. לימוד אנגלית

אומרים שילדים יכולים לקלוט בקלות שפות חדשות, אז למה לא לחשוף אותם בגילאים צעירים למשחקים המשלבים לימוד שפה חדשה? קיימות מגוון אפליקציות לימוד אנגלית בחנות של אפל והן מיועדות לילדים בגילאי 5-8. האפליקציות אינטראקטיביות, צבעוניות ומתאימות ללימוד חווייתי של השפה האנגלית בעזרת משחקים שונים, קובצי קול שיעניקו לילד שעות של כיף והיכרות מוקדמת עם השפה. אם אתם דוברים שפה נוספת בבית כדאי לחשוף את ילדיכם גם לאפליקציות בשפה הנוספת כדי לבסס אותה.

ילדים יכולים ללמוד המון מאייפד

מקווים שעזרנו לכם ונתנו לכם ולילדיכם שעות של הנאה ולמידה דרך משחקים חינוכיים.