6 סיבות מדוע פעילות אחרי הלימודים שווה את המאמץ

היתרונות של פעילות לאחר שעות הלימודים הם רבים, אז עזרו לילד שלכם לבחור בדרך מהנה ללמוד, לפתח כישורים ומיומנויות, ולבנות את הביטחון העצמי שלו.

ישנם יתרונות חברתיים, פיזיים ופסיכולוגיים לילדים המשתתפים בחוגים אחרי הלימודים. במקום לאפשר לילדים לבלות את כל שעות הפנאי שלהם בישיבה מול הטלוויזיה או במשחקי וידאו, הורים שמעודדים את הילדים שלהם להשתתף בפעילויות מחוץ לבית בעצם מסייעים בפיתוחם. פעילויות אחרי הלימודים יכולים לשנות את חייו של ילד לטובה ויש להם יתרונות רבים.

פעילות גופנית

עם הבעיה ההולכת וגדלה של השמנת ילדים, ילדים המשתתפים בפעילויות ספורט תחת כיפת השמיים מקבלים את ההתעמלות שהם צריכים ומפתחים הרגלים שיכולים לעזור להם להימנע מבעיה זו ולשמור על כושר גופני. ספורט גם מעודד עבודת צוות ומשחק הוגן, ומלמד את הילדים שיעור חשוב בשיתוף פעולה וכבוד לזולת. הילדים מפתחים קואורדינציה ובונים הרגלים בריאים.

יצירתיות

אמנות, מוסיקה, מלאכת יד, אספנות… כל אלה הן פעילויות שתעודדנה את היצירתיות, וגם תעזורנה לילדים ללמוד מיומנויות של פתרון בעיות ותתרום לעידוד הסקרנות הטבעית שלהם. הילדים יכולים לחקור את הכישרון האישי שלהם וירגישו ביטחון רב כשהם מגלים את היכולות שלהם.

שחרור מתחים

בעולם המורכב הזה, אפילו ילדים יכולים להרגיש את הלחץ. מצפים מהם להצליח בבית הספר ולעתים קרובות הם יכולים להיות כפופים ללחץ חברתי. פעילויות המתקיימות בסביבה שאינה מלחיצה ולחוצה, אלא רק בשביל הכיף הן דרך טובה להירגע – שיטה בריאה להתמודדות עם מצבי לחץ. בקבוצות אלה, ילדים יכולים להיפטר מהביישנות ולרכוש מיומנויות חברתיות באמצעות התבוננות ואינטראקציה מזדמנת עם ילדים אחרים.

בניית אמון

למידת מיומנות חדשה היא דרך מצוינת לבנות את הביטחון העצמי של הילד. פעילויות לאחר שעות הלימודים מלמדות מיומנויות ספציפיות, אבל זו גם הזדמנות לילדים ללמוד מיומנויות חברתיות כמו שיתוף פעולה, משא ומתן ויישוב סכסוכים. השתתפות בפעילויות אלה יכולה להראות להם בהדרגה כיצד לתקשר כראוי עם אחרים. הם לומדים כיצד לחשוב על התאמתם לקבוצה וכיצד לפתח מיומנויות תקשורת טובות יותר בזמן שהם מגלים דברים חדשים שגורמים להם הנאה ושהם יכולים להצטיין בהם.

עבודת צוות

במהלך חיינו אנו צריכים להבין ולתרגל עבודת צוות, והשתתפות בקבוצות ספורט עוזרת ללמד את הילדים את הרעיון של לעבוד יחד כדי להשיג מטרה משותפת. בפעילויות אלה, ילדים מבינים את החשיבות של הסרת הפוקוס מהאדם הבודד ואימוץ האחווה החברית של הצוות. הם לומדים שיעור על התנהגות ספורטיבית שילווה אותם לכל החיים, ויוכלו ליהנות מההתרגשות של תחרות תוך הבנה שלא תמיד מדובר בזכייה או ניצחון, אלא על השתתפות ומתן המאמץ הכי גדול שלהם.

ניהול זמן

איך ילדים מתמרנים בין כל הדברים שהם צריכים לעשות – בית ספר, שיעורי בית, זמן איכות עם המשפחה , חברויות ופעילויות לאחר שעות הלימודים? השתתפות בפעילות אהובה היא בשביל הכיף ועוזרת לילדים ללמוד לתכנן ולתעדף. כישורים אירגוניים בסיסיים יהפכו להרגלים טובים כאשר הילדים יארגנו בעצמם את האספקה ​​והציוד הנדרשים מבעוד מועד כדי להיות מוכן לפעילות. הרשו לילדים בוגרים יותר להיות אחראים על לוחות הזמנים שלהם, כל עוד הם לא מגזימים בפעילויות ואינם מזניחים את בית הספר ואת הזמן עם המשפחה.

עצה מהירה : עודדו את ילדכם לנסות מגוון רחב של פעילויות לאחר שעות הלימודים. ילד אתלטי עשוי לגלות כי יש לו כשרון במוסיקה, ואילו חובב המדע עשוי להצטיין בשיעור אמנות או לקבל ביטחון במשחק כדורגל. זה טוב שהילדים יהיו פתוחים לאפשרויות וירשו לעצמם לגלות את נקודות החוזק שלהם ותחומי עניין חדשים.

קרדיט כתבה: sheknows
קרדיט תמונה: suncoastwaldorf.org