4 אפליקציות לאימון המוח

בואו נתחיל במשחק זיכרון קטן, נסו להיזכר ולענות על השאלות הבאות:
מה אכלתם שלשום לארוחת ערב?
איזו חולצה לבשתם ביום רביעי האחרון?
איפה הייתם היום לפני שבועיים בשעה 19:30?
אם התקשתם להיזכר, ואולי אפילו לא הצלחתם, ייתכן וגם אתם זקוקים לאימון מוח. ולא תאמינו כמה אימון מוח יועיל לכם בתחומים רבים בחיים, ולא רק בלימודים.

עומס הלימודים יכול להיות רב לתלמידי בית הספר, לסטודנטים וללומדים לבחינת פסיכומטרי.
תלמידים רבים מתלוננים שקשה להם להתרכז לאורך זמן ושהם לא מצליחים לזכור כמות גדולה של חומר. ישנן שיטות מרובות לעזור לבעיות אלו, ואחת מהן היא אימון מוח.
לאנשים רבים בגיל השלישי מומלץ לפתור לפחות סודוקו אחד או תשחץ כל יום כדי לאמן את המוח ולשפר את ביצועיו. אימון מוח מומלץ לא רק לגיל השלישי אלא לכולנו, בלי יוצא מן הכלל.

איפה אפשר לאמן את המוח?
מומלץ לפתור לפחות תשחץ אחד או סודוקו ביום.
כיום, בעידן הממחושב ניתן למצוא מגוון רחב של אפשרויות לאימוני מוח דרך אפליקציות שונות. רובן מהנות לא פחות מאשר מאמנות את ותורמות ולרכישת כישורים נוספים. במאמר זה תוכלו ללמוד על ארבע אפליקציות חינמיות לדוגמה, ובעזרתן תוכלו להשתעשע ולאמן את המוח שלכם.

Lumosity (1המוח הוא שריר המשיכו לאמן אותו

מתוך מבחר של עשרות משחקים תוכלו להתנסות כל יום בשלושה משחקים שונים. כל משחק נועד לחזק יכולת אחת מתוך חמשת קטגוריות:: מהירות תגובה, שיפור זיכרון, קשב וריכוז, חשיבה מופשטת ופתרון בעיות מורכבות. לכל משתמש נמדדת ההתקדמות בכל אחת מהקטגוריה, ולכל משחק ישנן כמה רמות קושי ואפשרות נוספות שנפתחות לאחר התקדמות מסוימת.
מי שרוכש את המינוי השנתי יוכל ליהנות מכל מבחר המשחקים ולהשוות את תוצאותיו דרך פייסבוק.

זמין להורדה בApp store  Google Play.
מחיר: ישנה גרסה חינמית, אבל עבור הגרסה המלאה הכוללת מינוי שנתי תצטרכו לשלם 19.99 ש"ח בכל חודש.
שפה: אנגלית פשוטה.

2) Elevate

אפליקציה זו לאימון מוח נועדה לחדד כישורים קוגנטיביים על ידי משחקים המותאמים לרמה של האישית של כל משתמש. באפליקציה תוכלו ליהנות מ25 משחקונים שונים ששמים דגש על ארבעה כישורים: שיפור שטף החשיבה, הגברת יכולת הריכוז במהלך קריאה והאזנה, שיפור כישורי כתיבה והגברת קצת עיבוד המידע הכתוב. אפליקציה זו שולחת דו"ח התקדמות שבועי ישירות למייל על פי תוצאות המשחק, יחד עם טיפים נוספים לשיפור התוצאות.

קיים להורדה בApp-Store  Google-Play.
מחיר: חינם.
שפה: אנגלית.

3) Duolingo

קיים להורדה בApp-Store  Google-play או באתר אינטרנט
מחיר: חינם.
שפה: אנגלית ועוד שפות.
אומרים ששפה היא דרך ראיית עולם, ושלאנשים השולטים במספר שפות ישנן דרכי חשיבה נוספות, מה שמשפר את אופן החשיבה ואת היכולת הקוגניטיבית. אפליקציה זו מסייעת לכם ללמוד שפה נוספת מהבסיס, או לחזק ולשפר שפה שאתם מכירים באופן שטחי. האפליקציה מלאה במשחקי מילים שונים, בחנים, ביטויים, פתגמים ושעות של הנאה. דרך האפליקציה ניתן להשתעשע וללמוד מילים מעשרות שפות שונות: צרפתית, גרמנית, ספרדית, פורטוגזית, איטלקית, הולנדית, שוודית, טורקית, דנית, רוסית, אוקראינית, פולנית, הונגרית, ויאטנמית, וולשית, יוונית, צ'כית, אספרנטו, רומנית, הינדית, קוראנית, אינדונזית ואפילו עברית.

4) מה בתמונה

קיים להורדה בApp-Store  Google-play
מחיר: חינם.
שפה: עברית.
משחק חשיבה ישראלי המבוסס על אסוציאציות המתקבלות מהתבוננות מארבע תמונות שונות.
מטרת המשחק היא לגלות מהי אותה האסוציאציה, המילה המקשרת בין כל ארבע התמונות. בשלבים הראשונים המשחק נראה פשוט, אך אחרי כמה שלבים רמת הקושי עולה. על פניו נראה כי מדובר במשחק תמים, אך הוא הוכח כמשפר את תהליך השליפה במוח, מה שיכול לסייע בשיפור הזיכרון ושיפור ניכר של מהירות החשיבה.
החיסרון העיקרי של המשחק הוא שחייבים לפתור כל שלב כדי לעבור לאחר ואין אופציה לדלג בשום שלב. באתרים שונים תוכלו למצוא פתרונות לכל השלבים, כדי שלא תשארו תקועים באותו שלב בעייתי, אבל היזהרו: אם תציצו יותר מדי לא תאמנו את המוח כמו שצריך.
אומרים על מוח שהוא כמו שריר, וככל שמאמנים אותו יותר כך הוא פועל יותר טוב.
בכל המשחקים שציינו תוכלו להתנסות בסמארטפון שלכם במשך כמה דקות ביום. תתנסו לפחות באפליקציה אחת, זה יעזור לכם ואתם אפילו תוכלו ליהנות מזה!
אימון מוח נעים ומוצלח.

אל תפסיקו ללמוד