בקרוב תיפתח שנת הלימודים התשע"ה. הילדים מתרגשים וההורים בעיקר מודאגים מכך שיספיקו לעמוד בכל ההכנות הדרושות בזמן, ובכלל זה קניית הציוד הנדרש לקראת שנת הלימודים החדשה.
הילדים לרוב מתעקשים לקבל מחברות ויומנים ממותגים על פי הטרנדים הנוכחיים, ואילו ההורים יחשבו על התאמת הציוד לכיתה הספציפית, וכמובן, לחסוך עלויות.
ערכנו עבורכם רשימה של הציוד הדרוש לתלמידים העולים לכיתה א' וגם לאלו שעוברים לחטיבת הביניים, קראו בעיון וצאו לחנות הקרובה לביתכם.

ציוד לבית הספר היסודי

- העולים לכיתה א' (או לכל כיתה בבית ספר יסודי) מתחילים ללמוד את היסודות הבסיסיים של השפה, החשבון, המדע והחברה. כמו בכל התחלה או לימוד חומר לא מוכר, עושים גם טעויות. על כן, יש לרכוש לתלמידי בי"ס יסודי עפרונות ולא עטים, בשילוב מחקים, כדי שיוכלו למחוק ולכתוב מחדש במידת הצורך. כך יישמר הסדר במחברות- באחריות.
– מחברות הן הקנבס שעליו יתאמן התלמיד במידע החדש שמועבר לו, ולכן הן צריכות להיות מותאמות לשלבים השונים. למשל, מחברות לכיתה א' הן מחברות חכמות בעלות קווים מקווקווים ושורות ביניים כדי לעזור לתלמידים הטריים לפתח יכולות כתיבה מדויקות וטובות. מחברות אלו מצוינות עבור כתיבה בעברית ומקצועות החשבון. בכיתות המאוחרות יותר בבי"ס יסודי, גם סוג המחברות משתנה והופך לשימוש במחבר1ת 10 שורות ומאוחר יותר למחברות שורה.
– כדאי לרכוש מדבקות למחברות על מנת לסמן בצורה חיצונית את מקצוע המחברת. כמו כן, עטיפה למחברת שומרת עליה ובעזרת צבע שונה יהיה אפשר להבחין בקלות בין המחברות השונות. שימו לב, כאשר עוטפים מחברת, אין חשיבות למיתוג שלה ולכן כדאי לחסוך בעלויות רכישת מחברות ממותגות.
– יומנים הם מרכיב חשוב ביותר במהלך הלימודים, שמרכזים בתוכם הערות שונות של המחנכת, כתיבת מטלות ושיעורי בית וכו'.
– לשיעורי החשבון, התלמיד ייעזרו בערכת בדידים, וגם בסרגל, מחוגה ומד זווית לשיעורי ההנדסה.
– בכיתות הנמוכות בבי"ס היסודי, מתקיימים שיעורי אומנות התורמים לפיתוח היצירתיות, היכולות המוטוריות והדמיון אצל הילד. יש להתאים ציוד שיאפשר לילד לבטא את עצמו בצורה מיטבית: מספריים, דבקים שונים, צבעי גואש ופנדה, טושים וכו'. ניתן להוסיף גם בלוק ציור, תיקייה לריכוז הציורים וכן תיק ציוד שיכיל את כל אלו.

טיפ: בבואכם לרכוש את הציוד לשנת הלימודים, רכשו מלאי קטן נוסף של עפרונות, מחדדים, דבקים, מחקים וכו' מאחר ובגילאים הצעירים יותר, יש נטייה לאבד ו/או לקלקל ציוד.

 ציוד לחטיבת ביניים

- במעבר מיסודי לחטיבת הביניים, בראש ובראשונה עוברים התלמידים משימוש בעפרונות לשימוש בעטים בצבעים שונים. לכן רצוי לרכוש גם טיפקס כדי להימנע מטעויות.
– גם המחברות משתנות ותלמידי חטיבה לרוב יעדיפו שימוש במחברות ספירלה בגודל A4 או בקלסרים קשיחים ודפדפות לכל המקצועות, המופרדים עם חוצצים.
– תלמידי חטיבה נוטים לקבל יותר עבודות בית להגשה ולכן רצוי לרכוש ניילוניות (שמרדפים) וגם מהדק סיכות.
– עקב ריבוי החומר במחברותיהם של תלמידי חטיבת הביניים, מומלץ לרכוש מרקרים צבעוניים להדגשת החומר החשוב והרלוונטי וגם כדרך להפרדה בין נושאים. כמו כן, מומלץ לרכוש עטיפות לספרים כדי לשמור עליהם תקינים לאורך כל שנת הלימודים.
– למקצועות המתמטיקה יש להצטייד במחשבון מדעי טוב, סרגלים טובים ומחוגה איכותית.

אנו מקווים שהקלנו עליכם את ההכנות לשנת הלימודים ומאחלים לכם בהצלחה!